Sara Sapieha-Gruszczyńska

Sara Sapieha-Gruszczyńska

mgr Psychologii, Seksuolog Kliniczna, Terapeutka TSR w trakcie procesu certyfikacji
Wykształcenie

Jestem absolwentką 5-letnich psychologicznych studiów magisterskich oraz studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Ukończyłam również dwustopniowe szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR i jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Podlegam superwizji, tak by zawsze móc być dla Ciebie możliwie najlepszym wsparciem.

Doświadczenie
Szkoliłam się na stażach pod okiem specjalistów w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, Szpitalu Tworkowskim i Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc konsultacje oraz terapię indywidualną, głównie w obszarach związanych z seksualnością, oraz szkolenia tematyczne. Przez wiele lat byłam związana także ze środowiskiem biznesowym i startupowym.
O mnie
Pracuję z osobami dorosłymi i nastolatkami, które mają trudności w relacjach, chcą prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie intymne, zastanawiają się nad tożsamością seksualną lub po prostu chcą odnaleźć radość w życiu. W swojej pracy normalizuje tematykę seksualności, która wciąż wywołuje poczucie wstydu, skrępowania czy kontrowersji, a jest tak istotnym aspektem rozwoju i poczucia integralności.
„Tylko wtedy kiedy ludzie zaczynają tworzyć scenariusze możliwości, naprawdę idą w kierunkach, które są dla nich bardziej satysfakcjonujące” (za: Saleebey, 1994).